•  Devrim Etkinliği:

Dersler başlamadan burada olduğumuzu hatırlamak için hep beraber Devrim Stadyumu’nda toplanıp özlem gideriyoruz.

 

 

 • Gönüllü Kafe Eğitimleri:

 AGT ailesinde gönüllü olabilmek için üç gün olan bu eğitimlerden yalnızca bir tanesine katılmak gerekmektedir. Eğitimlerimiz kontenjanlı olduğu için önceden açtığımız stantlara gelerek veya online kayıt linkini doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Tarih ve yer gibi duyular için internet sitemizi veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 • Anıtkabir Ziyareti:

 10 Kasım’dan bir önceki pazar günü, Atatürk’ü anmak amacıyla kardeşlerimiz ve gönüllülerimiz ile Anıtkabir ziyaretine gidiyoruz. Aslanlı Yol, Zafer Kulesi, Barış Kulesi, Cumhuriyet Kulesi, 23 Nisan Kulesi, Misak-ı Milli Kulesi ve İnkılâp Kulesi’ni gezdikten sonra Atatürk’ün lahdine giderek saygılarımızı sunuyoruz. Daha sonra Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezerek gezimizi sonlandırıyoruz.

 

 

 

 •  Müze Gezileri:

 Kardeşlerimizin kültürel gelişimlerine katkı sağlamak için her sene çeşitli müzelere geziler düzenliyor, her sene kardeşlerimizle beraber biz de geçmişe doğru bir yolculuğa çıkıyoruz! Müzelere ziyarette bulunarak geçmişten günümüze bilim ve teknolojinin gelişimine hep birlikte tanıklık ediyoruz.

 

 

 

 

 • Seminer:

 Ankara Gönüllü Takımı olarak evlerine konuk olduğumuz kardeşlerimizle olan iletişimimizde dikkat etmemiz gerekenleri, onlara nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmek ve farkında olmadığımız şeylerin farkına varmak için hep birlikte seminerde buluşuyoruz.

 

 

 

 

 

 •   Sinema Etkinliği:

Dönemi kapatmadan önce kardeşlerimizi ODTÜ’ye getirerek onlarla beraber okulumuzdaki en büyük amfide film izliyor ve tam bir sinema havası yaşatıyoruz!

 

 

 • Gönlümüzce Etkinliği

 Ankara Gönüllü Takımı’nın içeriği/iç yapısı hakkında bilgilendirme yapmak ve sizden gelen öneri ve istekleri almak için düzenlenmektedir. Katılım sadece Ankara Gönüllü Takımı gönüllülerine açıktır.

 

 

 

 

 • AGT Kermesi:

 Dönem içinde gönüllülerimizle el ele vererek çeşit çeşit yemekler hazırlayıp ODTÜ kampüsünde kermes standı açıyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelirle ise projemizin ufak tefek ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 • Çocuk Şenliği:

 23  Nisan’dan sonraki ilk pazar günü bütün gönüllülerimiz, kardeşlerimiz ve onların aileleri ODTÜ Devrim Stadyumu’nda veya ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi’nde 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı doyasıya kutlamak için bir araya geliyor! Tüm gün boyu süren bu şenlikte kardeşlerimiz onlar için hazırladığımız yüz boyama, çim adam yapma, bileklik yapma ve bilim masası gibi birçok masayı geziyor, uçurtma uçuruyor; yakantop, voleybol, futbol gibi top oyunları oynuyor, ip atlıyor yani kısacası gönüllerince koşup doyasıya eğleniyorlar. Tüm bunların yanı sıra bu etkinlikte bizlere destek veren ODTÜ topluluklarının kardeşlerimiz için hazırladığı gösterilerle eğlenceli bir gün geçiriyorlar.

 

 

 

 

 • Kardeşlerden Yansımalar Fotoğraf Sergisi:

 ODTÜ Mezunları Derneği Ankara Gönüllü Takımı kardeşlerinin kendi gözlerinden çektikleri fotoğraflarla neler gördüklerinin bir hafta boyunca sergilendiği fotoğraf sergimizdir.

 

 

 

 

 

 • Piknik :

 Projemizin son haftasında annelerimizin yardımıyla piknik yapıyoruz. Mahalledeki tüm kardeşlerimiz, gönüllülerimiz ve kardeşlerimizin ailelerinin katıldığı bu etkinlikle kardeşlerimizle birlikte ip atlıyoruz, top oynuyoruz yani yine doyasıya eğleniyoruz. Bir de annelerimizin bizlere hazırladığı birbirinden lezzetli çeşit çeşit yemeklerden yiyip hep beraber sohbet ederek gülüp eğleniyoruz. Daha sonra kardeşlerimizle ve aileleriyle vedalaşarak projemizi bir dönem için daha bitirmiş oluyoruz.

 

 

 

 

 • Mangal:

Yepyeni aileler, kardeşler ve dostluklar kazandığımız güzel bir yılın ardından hep beraber geçirdiğimiz bu uzun döneme yine hep beraber veda ediyoruz.

 

 

 

 • Geleneksel AGT Eymir Şenliği:

 Yazın hem birbirimizi unutmadığımızı göstermek hem de biraz daha kaynaşabilmek için hep birlikte Eymir’e gidiyoruz. Yazın bunaltıcı sıcağını göl kenarında oturarak giderip, sürpriz aktiviteler ve çeşitli ödüllerle doyasıya eğleniyoruz.

 

 

 

 

 

 

 • Yaz Kampı:

 Okullar kapanıyor, kardeşlerimiz tatile giriyor fakat gönüllülerle kardeşler asla iletişimi koparmıyor. Bir sene boyunca derslerine, sınavlarına çalışan kardeşlerimiz ve gönüllülerimiz beraber kampa gidiyorlar! Her yaz İzmir Seferihisar Belediyesi’nde yapılan kampla kardeşlerimiz belki de hayatlarında ilk kez Ankara’dan uzaklaşarak tatile çıkıyor, ilk kez denize giriyorlar. Denizin tadını çıkarmanın yanı sıra gün boyu yapılan aktivitelerle de kendilerini geliştiriyor, eğlenirken öğrenmenin tadını çıkartıyorlar!

 

 

 

 

 • Havuz Etkinliği:

 Her yaz, yaz okulunun olduğu dönemlerde kampa götüremediğimiz kardeşlerimizi de unutmadığımızı göstermek adına onları ODTÜ Mezunları Derneği’nin havuzuna getiriyor, Ankara’nın bunaltıcı sıcaklarında biraz da olsa serinlemelerine katkıda bulunuyoruz.