Ankara Gönüllü Takımı “Gönüllü&Kitap” biriminin öncelikli hedefleri; takıma yeni gönüllüler kazandırmak, bunun icin tanitim yapmak ve kardeşlerin kitap ihtiyacını karşılamaktır.

Ekip üyeleri standlarda görev alır ve çeşitli tanıtım materyalleriyle(broşür, el ilanı, afiş) AGT’yi ulaşabildiği herkese anlatır. İnternet üzerinden yapılan başvuruları da Gönüllü&Kitap ekibi alarak, gerekli bilgilendirmeyi başvuran kişilere yapar. Takıma katılmak isteyen ve EEE(Eğitim&Eğlence&etkinlik) Ekibi önderliğinde düzenlenen eğitimden geçen gönüllülerin iletişim bilgilerini veri tabanına eklemek de sorumlulukları arasındadır.

Yeni gönüllülerin takıma dahil edilmesi ve gönüllüler arasında iletişimi sağlama konularında EEE ve Gönüllü&Kitap ekipleri beraber çalışır.

Kardeşlerin kitap ihtiyacını karşılamak amacıyla dershanelerle, kitapevleriyle ve kitap bağışlamak isteyen kişilerle iletişime geçer. Ayrıca AGT Temel Eserler Listesi’ni oluşturarak kardeşlerin var olan kitaplardan en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.

Bunlara ek olarak proje dönemleri sonunda gönüllülere değerlendirme anketi uygulayarak bunun sonuclarını değerlendirir, cekirdek ekiple paylaşır. Sene sonunda ise bırakan gönüllülere memnuniyet anketi düzenler.

2014-2015 öğretim döneminde dört kişiden oluşan Gönüllü&Kitap Ekibi, diğer ekiplerin yardımı ve tüm gönüllülerin katkısıyla uzun vadedeki hedeflerini gerçekleştirecek, ‘AGT Kütüphanesi’ oluşturmayı başaracak ve gönüllü sayısını her geçen gün arttıracaktır.