Ankara Gönüllü Takımı’nın 8 farklı ekibinden biri de biziz. Yani Çankaya Ekibi… Biz Üniversite-Ev projesinin Çankaya Bölgesi’nde yürütülmesini sağlıyoruz. Peki, bunu nasıl başarıyoruz?

Öncelikle, bölgelerde yaptığımız saha çalışmasıyla evlerine konuk olacağımız kardeşlerimizi belirliyoruz. Bu konuda gerekli olduğu zaman Todam’ın da desteğini alıyoruz..Daha sonra dönem başlarında ve dönem içinde yapılan AGT proje eğitimleriyle, bizimle birlikte bu projeye destek vermek isteyen gönüllülerimizi belirlediğimiz evlerle eşleştiriyoruz.

Gelelim en heyecanlı bölüme… Her Cumartesi ve Pazar günü Mimar Sinan ve Mürsel Uluç bölgelerine gitmek için saat 12:00′de,Şirindere bölgesi içinse 12.45’te ODTÜ Sunshine’da buluşarak kardeşlerimizin evlerine doğru yol alıyoruz. Serviste Mimar Sinan ve Mürsel Uluç bölgelerine giderken gönüllülerimize o haftanın konusunun bulunduğu ve Eğitim-Etkinlik-Eğlence ekibi tarafından hazırlanan uygulama taslaklarını dağıtıyoruz. Şirindere bölgesi içinse bu taslaklar buluşma anında dağıtılıyor.Bu sayede gönüllülerimiz o hafta kardeşlerimizle konuşacakları konular hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Tüm bölgelerde saat 13.00 ile 15.00 arası kardeşlerimizin evinde su gibi akıp giden zaman ne yazık ki son buluyor ve bir dahaki hafta görüşmek ümidiyle onlardan ayrılıyoruz. ODTÜ’ye vardığımızda tekrar Sunshine’da oturup hep birlikte sohbet ederken bir yandan da haftanın değerlendirmesini yazıyoruz.

Tabi, bu sırada kardeşlerimizi Opera, bale, tiyatro ve çocuk şenliği gibi etkinliklerden de mahrum bırakmamak için Eğitim-Etkinlik-Eğlence ekibiyle; onlara yararlı olabileceğini düşündüğümüz kitapları sağlamak için de Gönüllü-Kitap ekipleriyle birlikte çalışıyoruz.

Bizim amacımız daha çok kardeşe ulaşıp, daha çok kardeşin ufkunu arttırmak olduğundan daha çok ekip arkadaşına ihtiyacımız var. Gelin siz de bu yolda bizimle birlikte yürüyün…